Zapowiedź "Opiekunka Grobów"

Autor: Melissa Marr 
Tytuł oryginału: Grave Minder 
Wydawnictwo: Replika


"Opiekunka Grobów"
[ZAPOWIEDŹ]

Opis:

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. 

Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville. 

Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie. 

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych. 

Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr. 
Charlaine Harris 

Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem. 
Publishers Weekly

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Czekam na tę książkę, oby była dobra..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie też mnie zastanawia ^^

   Usuń
  2. Też na to poluje, i jak tu u ciebie ładnie pod nową odsłoną :)

   Usuń
  3. Dziękuję i cieszę się, że się podoba :)

   Usuń
 2. Z opisu wynika, że to bardzo ciekawa pozycja. Zdecydowanie polubię Opiekunkę grobów.
  Ciekawe. Najbardziej interesuje mnie ten kawałek, gdy wspominasz o tym, że :"Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści" etc.
  Właśnie takie rzeczy ostatnio polubiłam. Boję się, że ostatnio brakuje mi jakiejś iskry grozy, jakiegoś dobrego horrorzyska ;D
  I stąd chyba ten niedosyt...

  No nic, bardzo ładnie tu u ciebie. Te cieplutkie kolorki to jest zdecydowanie to, czego było trzeba. :3

  Papatki :**

  OdpowiedzUsuń