"Piękne Istoty" Kami Garcia i Margaret StohlPiękne Istoty


Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl 
Tytuł oryginału: Beautiful Creatures 
Seria: Kroniki Obdarzonych tom 1 
Wydawnictwo: Łyński Kamień 
Data wydania: 5 maja 2010
Gatunek: paranormal romance

Opis:

Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin – małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest nastolatkiem, który gra w kosza i umawia się z dziewczynami. Uwielbia czytać i marzy o podróżach po całym świecie. Zwyczajna historia? Zapewne tak, gdyby nie fakt, że Etan ma swoją tajemnicę. Od miesięcy śni mu się ten sam sen. Widzi w nim tę samą dziewczynę, której nigdy nie spotkał.
Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się ona… dziewczyną ze snu. Lena zamieszkuje u swojego wuja Macona. Nie pasuje jednak do mieszkańców Gatlin. Inaczej wygląda, mówi, porusza się. Jest bardziej mroczna. Ma też swoją tajemnicę. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży straszliwa klątwa, przez którą Lena nie może żyć jak zwyczajna nastolatka.

Ethan zakochuje się w dziewczynie, a ona odwzajemnia uczucie. Zdradza chłopakowi swoją tajemnicę. Aby uratować Lenę i ich miłość, Ethan próbuje znaleźć sposób na uniknięcie tragicznego losu.

Recenzja:

"Czasami problemy otaczają kogoś ze wszystkich stron i jest ich więcej, niż w ogóle można sobie wyobrazić. A gdy zabrnie się w nie dość daleko, nie pozostaje nic, jak tylko przedzierać się dalej - byle do przodu, żeby dotrzeć na drugi brzeg."

Fantastyczna historia o prawdziwej niezniszczalnej miłości oraz trudach jej utrzymania i poświęceń, by ją zatrzymać jak najdłużej. Ale czy miłość jest tak ważna by wszystkie osoby które kochamy zginęły z tego powodu? Czy aby tak ważna by wyrzec się wszystkiego w jej imię? Te właśnie pytania są w głowach głównych bohaterów tej książki - Leny i Ethana, na których drodze do miłości jest wiele przeszkód. Niektóre prostsze inne nie do pokonania, ale prawdziwa miłość wszystko pokona. Prawda? A może tylko tak się mówi, by kogoś pocieszyć? Może nie ma czegoś takiego jak prawdziwa miłość? Książka opowiada o istotach pięknych i uwodzicielskich jakim jest Lena, ale czy w tym świecie może znaleźć się miejsce dla szesnastoletniego chłopaka - śmiertelnika, który marzy tylko by po skończeniu osiemnastki wyjechać z tego miasta?
Autorki wprowadzają nas w stan melancholii i zatracenia. W naszej głowie zaczynają kołować się myśli i refleksje "a co by było gdyby...". Książka otwiera nam świat na gatunek stworzeń Obdarzonych, którzy nie są zbyt akceptowani przez środowisko. Ale miłości do kogoś nikt nie wybiera. Już tam u góry ktoś kieruje naszym życiem i gdy nadchodzi pora strzela strzałą miłości w odpowiednią osobę nam przeznaczoną, ale czasem los się myli... Czy w tym wypadku przeznaczenie chybiło, lub za wcześnie wystrzeliło strzałę?
Polecam tę książkę wszystkim romantyczką, jak i romantykom ;) Czekałam na jej przeczytanie trochę czasu i nie zawiodłam się na niej. Bardzo szybka, zwarta akcja oraz wiele dialogów sprawia, że książkę czyta się (lub pochłania w moim przypadku) szybko.

Już za niedługo bo 14 stycznia w kinach odbędzie się ekranizacja tej książki. Właśnie chwile temu już rezerwowałam bilety by osobiście obejrzeć. Kino nie ma takiego przyciągania jak książka, ale warto pójść :)
Piękne Istoty | Istoty CiemnościIstoty chaosu 

3 komentarze:

 1. Mam w planach całą serię ^^
  Ja szablonów robić nie umiem, ale polecam Ci stronę:
  http://shabbyblogs.com/
  Co prawda nie ma tam szablonów, są jednak tła. Zobacz. A, nóż coś ci się spodoba ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Po obejrzeniu zwiastunu stwierdziałam ze muszę przeczytać i teraz utwierdziłam się w tym przekonaniu ! :)) recnejza wciągająca, bardzo zachęca do sięgnięcia po tę pozycje :) pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie nie powaliła na kolana, ale dobrze się ją czytało :)
  pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń